Dopravní výchova

Ve středu 26. května jsme se s žáky 1. stupně a speciálních tříd vydali na místní dopravní hřiště. Zde na nás čekal jeden z členů Městské policie Nový Bydžov a pracovnice DDM Nový Bydžov. Dětem byly vysvětleny pojmy  chodec, cyklista, význam dopravních značek pro chodce i  cyklisty a také bezpečnost chování na silnici. Po výkladu následovalo několik pracovních listů, ve kterých měly děti rozlišit správné a nesprávné chování v silničním provozu. Před samotnou praktickou částí se ještě seznámily s povinnou výbavou jízdního kola. Následovala praktická část, při které si  vybraly jeden z dopravních prostředků a zkusily si teorii v praxi. Při přestupku jim byla jejich chyba vysvětlena, aby se znovu neopakovala. Dopoledne bylo velmi příjemné a těšíme se na brzké shledání.