Dopravní výchova

Je středa 30. září ráno, počasí chladnější, ale i tak jsme s žáky 1. stupně a speciálních tříd vyrazili na místní dopravní hřiště. Zde již na nás čekaly pracovnice DDM Nový Bydžov, které vysvětlily dětem pojem chodec a cyklista, pohovořily s nimi o bezpečném chování v silničním provozu a významu nejdůležitějších dopravních značek pro chodce i cyklisty. Následovala práce v pracovních listech, ve kterých v různých dopravních situacích rozhodovaly zda se chovají účastníci správně či ne. Před praktickou částí se ještě seznámily s povinnou a doporučenou výbavou jízdního kola. Poté si již mohly vybrat některý z nabídnutých dopravních prostředků a vyzkoušet si pravidla v praxi. Případné přestupky, kterých se děti dopustily, jim byly ihned vysvětlovány, aby si svou chybu uvědomily a příště se jí vyvarovaly. Z hřiště jsme všichni odcházeli spokojeni a těšíme se na další setkání.