Informace pro rodiče budoucích prvňáčků SPECIÁLNÍ ŠKOLY

Od 1. do 30. dubna 2021 proběhne opět na naší škole zápis dětí do 1. ročníku ZŠ a ZŠ speciální.  Jsme specializované pracoviště, které poskytuje vzdělávání žákům se sníženými rozumovými schopnostmi, souběžným postižením více vadami, s poruchami autistického spektra. Tato specializace je uvedena blíže ve školském zákonu v par. 16 odst.9. K přijetí do naší školy je nezbytné doporučení školského poradenského zařízení. Ve speciálních třídách s žáky pracují kvalifikovaní učitelé a asistenti pedagoga. Pedagogičtí pracovníci vždy respektují charakter a závažnost postižení žáků a berou ohled na jejich speciální vzdělávací potřeby. Výuka probíhá v účelně vybavených třídách, v nichž je počet žáků vždy snížen. Nachází se zde prostor pro individuální výuku, volnou hru, tak i pro relaxaci. Bližší informace o škole jsou dostupné na webových stránkách školy www.zspbydzov.cz, v případě dotazů nás kontaktujte na tel. 495 490 318.