Seznamujeme se s dějinami

V hodinách dějepisu jsme si připomněli 52. výročí smrti Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 zapálil v horní části Václavského náměstí v Praze. Žáci se seznámili s životem i důvody smrti Jana Palacha, který protestoval proti potlačování svobod a okupaci Československa armádami států Varšavské dohody.

V Den památky obětí holocaustu 27. ledna zhlédli žáci film Všichni moji blízcí, který na pozadí historických událostí sleduje osud židovské rodiny po podepsání Mnichovské dohody v roce 1939 a obsazení Československa fašistickým Německem. V následné prezentaci se pak zabývali dopady nacistické politiky systematického, státem provozovaného pronásledování a hromadného vyvražďování, především osob židovské národnosti.