Výlet do Prahy

Ve čtvrtek 12.5. 2022 se žáci 7. a 9. třídy jeli podívat v rámci školního výletu do Prahy. Vyrazili brzy ráno vlakem a vrátili se až navečer. Pro spoustu z nich to byla první návštěva našeho hlavního města.  Zastavili se u Národního muzea, kde si připomněli i upálení J. Palacha. Dále pokračovali na Václavské náměstí k soše sv. Václava. Poté navštívili Karolinum, došli na Staroměstské náměstí a počkali si na celou hodinu, kdy se dá do chodu Orloj. Zajímala je i nejdražší ulice Prahy, Pařížská ulice. Pak se nasměrovali na Karlův most, kde obdivovali krásu věží i soch. Když nadešel čas oběda, šli se všichni posilnit do McDonald’s za Karlovým mostem. S plným bříškem pokračovali přes Malostranské náměstí směrem k Hradu. Pro mnohé byla velkým zážitkem i kontrola při vstupu do Hradu. Cestou si fotili krásný výhled na Prahu. Ještě se zastavili cestou zpět u Národního divadla, které patří k nejvýznamnějším v ČR. Na závěr výletu měli možnost navštívit s paní asistentkou obchody na Václavském náměstí a zakoupit si nějaké upomínkové předměty.  Výlet se jim  moc líbil a někteří by se rádi znovu do Prahy podívali.