Čarodějnický den

Dne 28. 4. v souvislosti s blížícím se dnem, kdy se slaví čarodějnice, jsme si s dětmi přiblížili, jak tato tradice vznikla. Nejprve první hodinu žáci ve třídách řešili rozličné čarodějné úkoly z matematiky a češtiny. Po té se všichni sešli venku, kde se odehrálo soutěžní klání v deseti disciplínách, které pro své mladší spolužáky připravili žáci z druhého stupně. Na prosluněném školním hřišti na ně čekalo celkem 10 stanovišť, na kterých plnili různé čarodějnické úkoly: skákání v pytli, skládání čarodějnických puzzlí, hledání předmětu dle hmatu, let na koštěti přes překážkovou dráhu a další. Dále žáci, kteří překonali svůj strach, navštívili strašidelný sklep. Nechybělo ani vyhlášení nejkrásnějších čarodějnic.