ONLINE  ZOO

V rámci preventivních aktivit jsme si pro žáky prvního stupně připravili program zaměřený na kybernetickou bezpečnost, který vychází z metodiky  Ing. Michaly

Radotínské. Knihu ONLINE ZOO, s kterou pracujeme vydala rakouská asociace ISPA v rámci projektu Safer Internet Centre (SIC) podpořeného Evropskou komisí. Sdružení CZNIC ji přeložilo do českého jazyka a vytisklo v rámci Edice CZ. NIC.

V pátek 23. října se žáci v první kapitole seznámili s opičákem Oldou, který byl závislý na mobilu. Díky testu se i oni dozvěděli, jak jsou na tom se svou závislostí na telefonu. V rámci jednotlivých aktivit si pak měli uvědomit, že volný čas lze trávit jinak než s mobilem v ruce a jakou roli v trávení volného času hraje rodina, kamarádi a pohybové aktivity.