Setkání zástupců škol

Dne 24. února 2020 proběhlo na naší škole setkání zástupců z místních a okolních základních a mateřských škol. Odborná přednáška se věnovala vzdělávací nabídce školy.
Jsme velmi rádi, že naše škola pokračuje v tradici speciálního školství, jehož počátky v Novém Bydžově spadají do období 30. let 20. st.
Shoda panovala v tom, že současně nastavení inkluze není pro žáky s mentálním postižením a poruchami autistického spektra optimální, v běžných školách chybí speciální pedagogové a podmínky inkluze nejsou rovnocenné pro speciální školy a běžné základní školy. Náš pedagogický tým tvoří speciální pedagogové, jež mají dlouhodobé zkušenosti ve vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Pracují s dětmi velmi individuálně a plně respektují jejich handicap za podpory kvalifikovaných asistentů.
Diskusi vedla paní ředitelka Mgr. Lusková ve spolupráci s Mgr. Čihákovou, jež vzdělává žáky s poruchami autistického spektra, mentálním handicapem. Děkujeme, že pozvání přijala i paní Jana Kandoussi z odboru školství Nového Bydžova a paní Žaneta Musilová ze Společné Cidliny. Pro zájemce z veřejnosti o naši práci připravujeme také odborné bloky přednášek a komentované prohlídky školy. Vzhledem k stávající situaci bude termín návštěvních dní upřesněn na webových stránkách školy. Stávající termíny byly zrušeny.