Strašidelné dopoledne

Halloween je původně keltský svátek, který se slavil poslední říjnový den, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Kelty byl vnímán jako pomezí, kdy se stíraly hranice mezi světem živých a mrtvých. Stavěli proto oltáře, které sloužily k uctívacím obřadům. Mnohé se zachovalo do dnešní doby, kdy si lidé staví před domy malé oltáře a používají k tomu vyřezané dýně a místo ohňů si zapalují svíčky.
Pro připomenutí dnes spíše amerického svátku, jsme poslední školní den před podzimními prázdninami pro naše žáky připravili  soutěžení ve školním sklepení. Žáci při svitu svíček vyzkoušeli Mystery boxy, kde pomocí hmatu v želé, uvařených špagetách, v listí a šiškách hledali schované předměty. Čekal na ně také Bosákov. Po vyzutí bot a sundání ponožek si prošli pískem, kamínky, listím, šiškami, pilinami, bublinkovou tajemně praskající folií, která v přítmí sklepa a za svitu svíček vydávala tajemné zvuky.
Ve sklepě nemohli chybět ani duchové, jejichž lovu se všichni žáci s radostí zúčastnili. V relaxační místnosti si pak ještě poskládali strašidelné puzzle, vylovili a osvobodili ze sítě duchy, trefovali se míčkem do úst dýně a za velkého smíchu a radosti si ve dvojicích vytvořili mumie. Za účast v jednotlivých soutěžích dostali všichni sladkou odměnu.
Na závěr si vyrobili dýni z papíru a strašidýlko ze šišky, které si odnesli domů, aby mohli svým rodičům ukázat své výtvarné umění a povyprávět jim, co strašidelného ve sklepení zažili.