Zdravá strava

V měsíci září strávila dopoledne s našimi dětmi výživová poradkyně Bc. Martina Jandová. Děti připravovaly zdravé svačinky, které hravě zvládnou i samy doma. Tentokrát připravovaly: hráškovou pomazánku s avokádem, pomazánku z červené řepy a vařeným vajíčkem, hermelínovou pomazánku se šunkou a vajíčkem a těstovinový salát s mozzarellou a zeleninou. Děti vařily ze surovin, které normálně nevyhledávají. Když si je samy osahají, nakrájí, nastrouhají a následně ochutnají, mají k nim jiný vztah a více jim chutnají. Po praktické části se žáci bavili o pitném režimu i sladkostech… Mluvili jsme i o škodlivosti energetických nápojů, které jsou v poslední době bohužel hodně populární i u dětí na prvním stupni.