Den Země, svátek životního prostředí

Naše škola se zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Hlavním jarním úklidovým dnem v roce 2021 byla sobota 27. března. Školní akce s žáky se mohla realizovat až v době prezenční výuky, která byla obnovena 12. dubna. Vlivem počasí se tato akce posunula až na čtvrtek 29. dubna. Za dodržování bezpečnostních opatření se skupiny žáků vydaly na stanovené úseky. Zbavovaly odpadků cyklostezku podél Cidliny do Sloupna, cyklostezku směrem do Prasku a uklízely prostor kolem hřbitova v Novém Bydžově. Technické služby Nového Bydžova dodaly odpadové pytle a zajistily odvoz odpadků. Ochranné pomůcky zajišťovala škola. Všichni žáci se přesvědčili o důsledcích nesprávného lidského chování na životní prostředí.