Vztahy v kolektivu

Jako každý rok i letos jsme přivítali  lektory z organizace Semiramis. Dvouhodinový blok byl věnován žákům 7. a 9. ročníku s tématem ,,Vztahy v kolektivu – vzájemná spolupráce“. Všichni žáci se aktivně zapojili, byli otevření a neměli problémy vyjádřit své myšlenky a názory.

Informace k průběhu výuky v době uzavření škol

Z důvodu vyhlášeného mimořádného opatření dochází ke změně organizace a způsobu výuky na naší škole.  Předávání domácích úkolů a výukových materiálů probíhá individuálně prostřednictvím elektronické pošty a jiných komunikačních prostředků. Způsob předávání domácích úkolů si můžete domluvit s jednotlivými učiteli prostřednictvím školních kontaktů v době provozu kanceláře.

K domácí výuce můžete využít i doporučené online programy. Seznam najdete v sekcí základní škola pod online výukou.

Efektivní komunikace 3

Žáci 1. – 5. ročníku se již potřetí v letošním školním roce sešli v rámci prevence rizikového chování s p. Mgr. Musilovou z PPP. Společně se zamýšleli nad zvládáním negativních emocí, které v nás vyvolal druhý člověk svým hrubým chováním. Žáci navrhovali možná nejlepší řešení dané situace.

Návštěvní den

Ne v každém městě je základní škola speciální pro žáky s handicapem. Naše škola vzdělává žáky, jež potřebují individuální a respektující přístup s ohledem na závažnost jejich zdravotního postižení. Pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a širokou veřejnost nabízíme akci „Otevřená škola.“  Ve dnech 11. a 14. března 2020 jsou připraveny komentované prohlídky školy, v sobotu přednáška speciálních pedagogů na téma „Vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (s mentálním postižením, s poruchami autistického spektra) a pro děti tvořivá dílna.

Srdečně Vás zveme na návštěvní den ZŠ.

Odkaz ke stažení zde:Dny otevřených dveří

Kopidlenské poupě

V pátek 11.10. 2019 se soutěžní družstvo ve složení M. Oláh, N. Semencová, D. Telvák a E. Telváková zúčastnilo přírodovědné soutěže Kopidlenské poupě, kterou již po  22. pořádala Střední zahradnická škola v Kopidlně. S dalšími sedmi družstvy z praktických a speciálních škol soupeřili žáci v poznávání rostlin, přírodovědném testu a aranžování rostlin na snop. V jednotlivcích se na 4. místo probojovala N. Semencová, M. Oláh obsadil 9. místo a D. Telvák 19. místo. Tato umístění jim jako družstvu vynesla celkově krásné 2. místo.