Světový den vody

Světový den vody byl Organizací spojených národů určen od roku 1993 na 22. březen. Důvodem je skutečnost, že na světě více jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody, nemá přístup k vodě.

V rámci distanční výuky si vyučující jednotlivých předmětů proto s žáky tento den připomněli.  Na téma Voda v  hodinách luštili křížovky, přesmyčky, podívali se na naučné filmy. V rámci přírodovědy fotili, kde v domácnosti všude využívají vodu a z pořízených fotografií si vytvořili koláže. Na vycházce k vodě vyhledávali místa, na kterých dochází k jejímu znečišťování a místa, která se jim naopak líbí. Seznámili se s živočichy žijícími u vody a ve vodě a vyhledali si na internetových stránkách ohrožené druhy. Ve fyzice si připomněli jednotlivá skupenství vody. V chemii hovořili o její nezbytné přítomnosti v průmyslovém odvětví a o ochraně vodních zdrojů. V dějepise si prohlédli něco z historie výstavby přehrad v České republice. V hodinách matematiky si zase spočítali spotřebu vody pro čtyřčlennou domácnost za jeden týden.

V rámci tohoto projektu si žáci připomněli, že voda je pro náš život nezbytná a je důležité její zdroje chránit a přemýšlet nad spotřebou vody v jejich domácnostech.

Vztahy v kolektivu

Jako každý rok i letos jsme přivítali  lektory z organizace Semiramis. Dvouhodinový blok byl věnován žákům 7. a 9. ročníku s tématem ,,Vztahy v kolektivu – vzájemná spolupráce“. Všichni žáci se aktivně zapojili, byli otevření a neměli problémy vyjádřit své myšlenky a názory.

Informace k průběhu výuky v době uzavření škol

Z důvodu vyhlášeného mimořádného opatření dochází ke změně organizace a způsobu výuky na naší škole.  Předávání domácích úkolů a výukových materiálů probíhá individuálně prostřednictvím elektronické pošty a jiných komunikačních prostředků. Způsob předávání domácích úkolů si můžete domluvit s jednotlivými učiteli prostřednictvím školních kontaktů v době provozu kanceláře.

K domácí výuce můžete využít i doporučené online programy. Seznam najdete v sekcí základní škola pod online výukou.

Efektivní komunikace 3

Žáci 1. – 5. ročníku se již potřetí v letošním školním roce sešli v rámci prevence rizikového chování s p. Mgr. Musilovou z PPP. Společně se zamýšleli nad zvládáním negativních emocí, které v nás vyvolal druhý člověk svým hrubým chováním. Žáci navrhovali možná nejlepší řešení dané situace.

Návštěvní den

Ne v každém městě je základní škola speciální pro žáky s handicapem. Naše škola vzdělává žáky, jež potřebují individuální a respektující přístup s ohledem na závažnost jejich zdravotního postižení. Pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a širokou veřejnost nabízíme akci „Otevřená škola.“  Ve dnech 11. a 14. března 2020 jsou připraveny komentované prohlídky školy, v sobotu přednáška speciálních pedagogů na téma „Vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (s mentálním postižením, s poruchami autistického spektra) a pro děti tvořivá dílna.

Srdečně Vás zveme na návštěvní den ZŠ.

Odkaz ke stažení zde:Dny otevřených dveří

Kopidlenské poupě

V pátek 11.10. 2019 se soutěžní družstvo ve složení M. Oláh, N. Semencová, D. Telvák a E. Telváková zúčastnilo přírodovědné soutěže Kopidlenské poupě, kterou již po  22. pořádala Střední zahradnická škola v Kopidlně. S dalšími sedmi družstvy z praktických a speciálních škol soupeřili žáci v poznávání rostlin, přírodovědném testu a aranžování rostlin na snop. V jednotlivcích se na 4. místo probojovala N. Semencová, M. Oláh obsadil 9. místo a D. Telvák 19. místo. Tato umístění jim jako družstvu vynesla celkově krásné 2. místo.