Zooterapie

Ve dnech 4. a 11. října se naši žáci opět zúčastnily zooterapie u paní Bártové v Bydžovské Lhotce. V krásné teplé podzimní dny se děti nejenom nechaly povozit na konících, ale hlavně také aktivně prováděly hipoterapii a fyzioterapii na koňském hřbetě za odborné pomoci zkušené paní fyzioterapeutky, našich paní asistentek a učitelek. Děti se projely místní okouzlující podzimně zbarvenou krajinou a po cestě se učily poznávat listnaté stromy, objevovaly tvary a obrazce skryté v přírodě a učily se je správně pojmenovat. Koníkům a dalším zvířátkům děti přivezly usušené pečivo pro zpestření jídelníčku a zapojily se do přípravy krmiva Pracovaly s hráběmi, vidlemi, lopatou i vozíkem. Dny strávily na čerstvém vzduchu, rehabilitovaly a následně se svezly na kočáru taženém koňským spřežením.
Budeme se s dětmi opět těšit na jarní pokračování oblíbených hipoterapií na koňských hřbetech a na úžasná setkání s dalšími domácími zvířátky na farmě nedaleko Nového Bydžova.