Podmořský svět

Dne 16. dubna nás na celé dopoledne navštívil pan Mgr. Bohuňovský se svojí zajímavou přednáškou o podmořském světě plném života. Podělil se s námi o své zážitky z cest a potápění se žraloky. Nejprve jsme viděli projekci krátkých videí, které sám natočil nejen pod hladinou moře  – krmení žraloků, hry se žraloky, korály, majestátné rejnoky (zejména obrovské manty), tajemné chobotnice a pobyt na ostrovech mezi kanibaly.
Nezůstalo jen u promítání a vyprávění. Pan Mgr. Bohuňovský také donesl hmatatelné ukázky z mořského dna a ze svých cest. Žáci si prohlédli a osahali, ulity, hvězdice, korály, krokodýlí hlavu nebo čelisti žraloka. Mohli si vyzkoušet i náramky a dekorativní předměty z tajuplných dálek. Jejich pestrost i barevná a tvarová krása umocnila dojem z celé přednášky. Obě dopolední přednášky se prodloužily na maximum a žákům se nechtělo s krásným tajemným mořským světem loučit. Děkujeme panu Mgr. Bohuňovskému a těšíme se na další shledání a novinky z cest, které nám při příštích setkáních přinese.