Světový den vody

Světový den vody byl Organizací spojených národů určen od roku 1993 na 22. březen. Důvodem je skutečnost, že na světě více jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody, nemá přístup k vodě.

V rámci distanční výuky si vyučující jednotlivých předmětů proto s žáky tento den připomněli.  Na téma Voda v  hodinách luštili křížovky, přesmyčky, podívali se na naučné filmy. V rámci přírodovědy fotili, kde v domácnosti všude využívají vodu a z pořízených fotografií si vytvořili koláže. Na vycházce k vodě vyhledávali místa, na kterých dochází k jejímu znečišťování a místa, která se jim naopak líbí. Seznámili se s živočichy žijícími u vody a ve vodě a vyhledali si na internetových stránkách ohrožené druhy. Ve fyzice si připomněli jednotlivá skupenství vody. V chemii hovořili o její nezbytné přítomnosti v průmyslovém odvětví a o ochraně vodních zdrojů. V dějepise si prohlédli něco z historie výstavby přehrad v České republice. V hodinách matematiky si zase spočítali spotřebu vody pro čtyřčlennou domácnost za jeden týden.

V rámci tohoto projektu si žáci připomněli, že voda je pro náš život nezbytná a je důležité její zdroje chránit a přemýšlet nad spotřebou vody v jejich domácnostech.